Přístavní město Natal se nachází v severovýchodní části Brazílie a je hlavním městem státu Rio Grande do Norte. Žije zde přibližně 862 tisíc lidí.
Výstavba Via Costeira (Coastal Highway) – 10 km dlouhé aleje podél pobřeží, byla výchozí bod pro cestovní ruch v Natalu (1980). Město láká návštěvníky i pro další zajímavá místa – most Newton Navarro, divadlo Alberto Maranhão; pláže Ponta Negra, Pipa či Genipabu a pro zdejší karneval. Ve městě se nachází druhý největší městský park v Brazílii – Parque das Dunas. Ve městě také najdete největší kešu strom na světě, který byl v roce 1994 zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Ve městě je mezinárodní letiště. V roce 2014 Natal hostil FIFA World Cup 2014.

Severovýchodní cíp Jiní Ameriky – Cape São Roque, který se nachází asi 32 km od Natalu, navštívil jako první v roce 1501 evropský mořeplavec Amerigo Vespucci. V roce 1599 byla zřízena vesnice Natal.  Během koloniální éry se Natal stal producentem cukrové třtiny. Po celá staletí měl důležitou roli chov skotu. V minulém století zde byla těžba soli a ropa. Zároveň se město se rychle rozrůstalo a začali do Natalu jezdit turisté.

Vzhledem k dobré strategické poloze města zde byla během druhé světové války postavena americká letecká základna Parnamirin.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.