Belo Horizonte

Je šestým největším městem Brazílie. Je metropolí stejnojmenné oblasti. Bylo prvním plánovaným moderním městem Brazílie. Počet obyvatel je asi 2 258 096.
Město bylo postaveno na několika kopcích a je obklopeno horami. Metropolitní region Belo Horizonte se skládá z 35 obcí, a přibližně 5 milionů obyvatel. 
Původní vesnici založil v roce 1701 João Leite da Silva Ortiz – cestovatel, který opouštěl expedici zlaté horečky a založil zde farmu. Ta přilákala lidi z okolních míst, a tak zde vyrostla vesnice. Původní město Ciudade de Minas bylo založeno v roce 1897 – probíhala výstavba a došlo k osídlení. V roce 1906 byl název změněn na Belo Horizonte, a začal průmyslový rozvoj oblasti.  Po roce 1940 se město rychle stalo regionálním centrem obchodu.  Dnešní město bylo postaveno v roce 1890, aby nahradilo Ouro Preto jako hlavní město Minas Gerais. Ve městě je k vidění směs moderních i klasických budov a nachází se zde i ukázky moderní brazilské architektury – např. Pampulha komplex.

Ve městě sídlí místní pobočka společnosti Google. Důležitou roli ve zdejší ekonomice hraje odvětví služeb a průmysl. Výroba se zaměřuje na ocel, automobily a textil. V okolí se těží zlato, mangan a drahé kameny.

Nachází se zde Historické muzeum, ZOO a botanický zahrada, Palácio das Artes či Pampulha Art Museum. Významná je čtvrť Pampulha, kde jsou k vidění ukázky současné brazilské architektury.
 

Nejoblíbenější zájezdy Belo Horizonte