Je šestým největším městem Brazílie. Je metropolí stejnojmenné oblasti. Bylo prvním plánovaným moderním městem Brazílie. Počet obyvatel je asi 2 258 096.
Město bylo postaveno na několika kopcích a je obklopeno horami. Metropolitní region Belo Horizonte se skládá z 35 obcí, a přibližně 5 milionů obyvatel. 
Původní vesnici založil v roce 1701 João Leite da Silva Ortiz – cestovatel, který opouštěl expedici zlaté horečky a založil zde farmu. Ta přilákala lidi z okolních míst, a tak zde vyrostla vesnice. Původní město Ciudade de Minas bylo založeno v roce 1897 – probíhala výstavba a došlo k osídlení. V roce 1906 byl název změněn na Belo Horizonte, a začal průmyslový rozvoj oblasti.  Po roce 1940 se město rychle stalo regionálním centrem obchodu.  Dnešní město bylo postaveno v roce 1890, aby nahradilo Ouro Preto jako hlavní město Minas Gerais. Ve městě je k vidění směs moderních i klasických budov a nachází se zde i ukázky moderní brazilské architektury – např. Pampulha komplex.

Ve městě sídlí místní pobočka společnosti Google. Důležitou roli ve zdejší ekonomice hraje odvětví služeb a průmysl. Výroba se zaměřuje na ocel, automobily a textil. V okolí se těží zlato, mangan a drahé kameny.

Nachází se zde Historické muzeum, ZOO a botanický zahrada, Palácio das Artes či Pampulha Art Museum. Významná je čtvrť Pampulha, kde jsou k vidění ukázky současné brazilské architektury.
 

Zájezdy

Doporučené destinace pro 2023

Na rok 2023 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací Latinské Ameriky např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme. Přehled garantovaných zájezdů najdete zde.