To nejlepší z Kostariky a Nikaraguy

Délka:   14 denní zájezd

doprava:      letecky

ubytování:      hotel ***+

strava:      snídaně

Cena od 93 900 Kč
Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha - San José/Managua - Praha včetně tax v ceně 20.000 Kč
 • 12x ubytování v 3-4* hotelech se snídaní
 • privátní doprava během programu
 • uvedený program včetně vstupů
 • služby českého průvodce CK SOLEADA ( (minimum: 8 osob)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • příplatek za jednolůžkový pokoj (příplatek: 15000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 Pandemic vč. storna (příplatek: 1960 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné
 • turistická karta Nikaragua 10 USD

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
 • časové slevy se vztahují pouze na katalogové ceny
SAN JOSE – POAS – VODOPÁDY LA PAZ – GRECÍA – SARCHÍ – ARENAL – TABACÓN – MONTEVERDE – PACIFICKÉ POBŘEŽÍ – GRANADA – VULKÁN MOMBACHO – MASAYA – MANAGUA – LEÓN – FLOR DE CAŇA

Pohodový okruh kombinující dvě zajímavé země Střední Ameriky. Kostarika vás uchvátí svojí nádhernou přírodou, vulkány, národními parky a krásnými plážemi Pacifiku. Poté se přesuneme do Nikaraguy, abychom vám představili koloniální města, aktivní vulkán Masaya a také národní chloubu - výrobce skvělého třtinového rumu.

Minimum: 8 osob

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy s přestupem. Navečer přílet do San José. Ubytování v centru.
2. den: Tento den začneme návštěvou aktivního vulkánu Poas. Kráter se svojí šířkou 1,5 km patří mezi největší na světě. Typickým znakem vulkánu jsou gejzírová jezírka smaragdové barvy. Následuje přesun do La Paz Waterfall Gardens – soukromé přírodní rezervace. Bohatý bufetový oběd a poté si prohlídneme unikátní expozice hmyzu, motýlů, ptáků nebo kočkovitých šelem. Jedinečná příležitost fotit kolibříky u krmítek. Celý areál je jedna velká tropická zahrada protkaná stezkami a největší atrakcí jsou nádherné vodopády. Navečer návrat do San José.
3. den: Ráno nás čeká prohlídka centra San José, např. Národní divadlo, Muzeum zlata a pěší zóna v centru. Poté vyrazíme do městečka Grecia, kde si prohlédneme místní unikátní plechový kostel. Dále zastavíme v městečku Sarchí, která je proslavená výrobou tradičních dřevěných volských povozů. Odpoledne přesun k městečku La Fortuna v oblasti Arenalu.
4. den: Dopoledne se vydáme na úpatí vulkánu Arenal a projdeme se po lávových polích, které se zde vytvořily po erupci v roce 1968. Odpoledne nás čekají horké prameny Tabacon. Koupání v přírodních bazéncích a pod vodopády v nádherném tropickém prostředí završíme výbornou bufetovou večeří v kostarickém stylu.
5. den: Ráno vyrazíme podél jezera Arenal směrem k přírodní rezervaci Monteverde. V tropickém pralese žije více než 400 druhů ptáků, 490 druhů motýlů, nepřeberné množství savců a více než 2500 druhů rostlin. Celá rezervace je protkaná stezkami, umožňující pozorování života v deštném pralese. Po setmění podnikneme procházku pralesem.
6. den: Vydáme se na procházku pralesem po závěsných mostech, které umožňují pozorovat život v horních korunách pralesa. Fakultativně možnost adrenalinové jízdy na závěsných lanech nad pralesem. Odpoledne návštěva kávové farmy. Zajímavý výklad o produkci kávy, kakaa a cukrové třtiny.
7. den: Dnes se přesuneme až na pacifické pobřeží do oblasti města Libérie. Odpoledne vás již čeká koupání na nádherných slunných plážích Pacifiku.
8. den: Odpočinkový den s možností návštěv okolních pláží. Ideální příležitost dát si nějaký koktejl a relaxovat na pláži nebo u bazénu.
9. den: Brzy ráno se vydáme směrem na sever k hranicím s Nikaraguou. Po překročení hranice projedeme kolem jezera Nicaragua až do města Granada. Po ubytování nás čeká prohlídka historického centra tohoto koloniálního města, založeného již v roce 1524. Město ležící na břehu jezera Nicaragua má bohatou historii a velice příjemné celoroční klima.
10. den: Po snídani se přesuneme kousek na jih od Granady do přírodní rezervace vulkánu Mombacho. Tento neaktivní stratovulkán s výškou 1344 m.n.m. naposledy vybuchl v 16.století. Na jeho úbočí se nachází tropický mlžný les s bohatou endemickou faunou a florou, kde také podnikneme zajímavou procházku. Odpoledne návrat do Granady.
11. den: Odjezd do města Masaya, kde navštívíme místní vyhlášený řemeslný trh. Pokračování k aktivnímu vulkánu Masaya, kde se podíváme na jeden z několika kráterů a poté navštívíme lávové tunely, kde žije místní druh netopýrů. Odpoledne se vydáme do hlavního města Managua. Krátká prohlídka historického centra města a poté budeme pokračovat do koloniálního města León. Ubytování.
12. den: Dnešní den věnujeme prohlídce tohoto koloniálního města, které je spolu s Granadou nejstarším městem země. Kromě památek Vás také čeká návštěva palírny nejznámějšího producenta třtinového rumu v zemi – Flor de Caña. Historie palírny sahá až do roku 1890 a dnes patří mezi nejlepší producenty rumu na světě. Na konci prohlídky samozřejmě ochutnáme výsledky jejich práce. Návrat do Leonu. Nocleh.
13. den: Volné dopoledne a poté transfer na letiště v Managua a odlet s přestupem do Evropy
14. den: Přílet do Prahy.

Doporučené destinace pro 2022

Na podzim 2022 Vám můžeme doporučit zájezdy do všech destinací např. Kostarika, Mexiko, Chile, Argentina, Peru, Brazílie, Kolumbie. Ve všech zemích je situace stabilní a cestování funguje bez problémů. Podmínkou je dokončené očkování proti covidu. Máte-li dotazy, zavolejte nám na 774 750 111, rádi Vám odpovíme.