Fotogalerie ze zájezdu Do nitra And

Přinášíme Vám výběr fotografií ze zájezdu do Argentiny, Chile a Bolívie v říjnu 2019.

Cesta přes Andy a Altiplano stála za to. V Argentině jsme jeli vlakem Tren a Las Nubes, poté se přesunuli do San Pedro de Atacama v Chile a nakonec tři dny strávili cestou do Bolívie až na Salar de Uyuni. Přestože v Bolívii zrovna probíhaly občanské nepokoje a museli jsme změnit trasu zájezdu, stihli jsme i La Paz a v pořádku se vrátili domů. Podrobnosti k zájezdu najdete zde .

Číst více...

Aktuální nabídka zájezdů

Zde najdete aktuální zájezdy do zemí, které jsme vybrali pro podzimní termíny 2021.

Číst více...

Pojištění CK proti úpadku 2021

I na rok 2021 máme uzavřené zákonné pojištění CK proti úpadku u pojištovny UNION.

S potěšením oznamujeme, že se nám podařilo uzavřít novou smlouvu pojištění záruky proti úpadku cestovní kanceláře u pojištovny UNION. Smlouva je platná pro období od 1.1.2021 do 31.12.2021. Všechny naše zájezdy jsou tedy v souladu se zákonem pojištěny. Obzvlášť v aktuální situaci je pro cestovní kanceláře velice obtížné získat pojištění proti úpadku a jsme velice rádi, že náš dlouholetý partner UNION pojisťovňa a.s. nás pojistil i na...

Číst více...

PF 2021

Přijemné prožití vánočních svátků a mnoho pohodových dnů v roce 2021 Vám přejeme z CK Soleada.

Číst více...

Festival brazilského filmu 5.-8.11.2020

V sychravém listopadu nenajdete nic lepšího na pozvednutí nálady než festival brazilského filmu.

Vřele Vám doporučujeme online festival Na vlně s tematikou brazilského filmu v termínu 5.-8.11.2020. Kromě online filmů můžete sledovat i živé přednášky nebo např. hodinu tance. Více informací na https://www.kinobrasil.cz/. Doporučujeme přednášku o brazilské hudbě pana Milana Tichého, který nám dlouhodobě průvodcuje zájezdy do Brazílie. Určitě se máte na co těšit.....

Číst více...

Situace ohledně Covid-19

Informace k našim zájezdům a aktuální situaci ohledně nemoci Covid-19. (aktualizováno 23.4.2021)

Aktualizace 23.9.2021 Od 1.11. se otevírá Argentina pro zahraniční turisty. Pokud Vás láká Patagonie, pak neváhejte, máme poslední volná místa na zájezd v březnu 2022. Aktualizace 21.7.2021 S platností od 1.8.2021 turisté vstupující do Kostariky, kteří mají plné očkování vakcínou Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca nebo Johnson & Johnson již nemusí mít uzavřené povinné cestovní pojištění na COVID, které bylo doposud vyžadováno od...

Číst více...

Veletrh Holiday World 13.-16.2.2020

Srdečně zveme všechny klienty i obchodní partnery na náš stánek na veletrhu Holiday World 2019 v Praze.

V únoru se tradičně zúčastníme veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze v termínu 13.-16.2.2020. POZOR, tentokrát se veletrh koná na výstavišti v Letňanech. Všechny Vás srdečně zveme na návštěvu našeho stánku 2D10, kde Vás rádi seznámíme s novinkami z naší nabídky zájezdů do Latinské Ameriky. Pro všechny zájemce můžeme zajistit zdarma elektronickou vstupenku. Během veletrhu budeme nabízet speciální veletržní slevu.

Číst více...

ITF SLOVAKIATOUR 23.1.-26.1.2020

Srdečně Vás zveme na náš stánek na veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour, který se koná v Bratislavě v termínu 23.1.-26.1.2020.

V lednu se po několika letech vracíme do Bratislavy, kde se zúčastníme veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour. Ten se koná v termínu 23.1.-26.1.2020 na výstavišti Incheba v Bratislavě. Všechny Vás srdečně zveme na návštěvu našeho stánku č 319 v hale B1, kde Vás rádi seznámíme s novinkami z naší nabídky zájezdů do Latinské Ameriky. Během veletrhu budeme nabízet speciální veletržní slevu.

Číst více...

PF 2020

Vážení přátelé, rádi bychom vám popřáli klidné vánoční svátky a mnoho úspěchů v roce 2020. Také se těšíme na další setkání s Vámi.

Číst více...

Pojištění proti úpadku CK na rok 2020

Rádi bychom vás informovali, že na rok 2019 má naše cestovní kancelář sjednané zákonné pojištění záruky pro případ úpadku u UNION Poisťovňa a.s.

Garanční list najdete ke stažení také v sekci Dokumenty .

Číst více...

Katalog zájezdů 2020/21 je hotový

Právě jsme dokončili práce na novém katalogu Latinská Amerika 2020/21, takže se máte na co těšit......

Katalog jde do tiskárny poslední týden v říjnu a začátkem listopadu všichni naši stálí klienti dostanou katalog poštou do schránky. Již nyní jsou všechny termíny i zájezdy na webu a také si můžete katalog prohlédnout online nebo stáhnout v pdf.

Číst více...

Fotogalerie ze zájezdu do Peru

Přinášíme vám výběr fotografií z dubnového zájezdu do Peru. Počasí se vydařilo a na zájezdu se sešla výborná parta....

Číst více...

Fotogalerie ze zájezdu do Patagonie

Přinášíme vám výběr fotografií z listopadového zájezdu do Patagonie. Počasí bylo jako vždy excelentní, můžete se sami přesvědčit....

Číst více...

Veletrh cestovního ruchu Holiday World 2019

Srdečně zveme všechny klienty i obchodní partnery na náš stánek na veletrhu Holiday World 2019 v Praze.

V únoru se tradičně zúčastníme veletrhu Holiday World v Praze v termínu 21.-24.2.2019. Najdete nás na stánku 382. Všechny zveme na návštěvu našich stánků, kde Vás rádi seznámíme s našimi novinkami.

Číst více...

Pojištění proti úpadku CK na rok 2019

Rádi bychom vás informovali, že na rok 2019 má naše cestovní kancelář sjednané zákonné pojištění záruky pro případ úpadku u UNION Poisťovňa a.s.

Garanční list najdete ke stažení také v sekci Dokumenty .

Číst více...

PF 2019

Vážení přátelé, rádi bychom vám popřáli klidné vánoční svátky a mnoho úspěchů v roce 2019. Také se těšíme na další setkání s Vámi.

Číst více...

Severní Mexiko březen 2019

Uskutečnění zájezdu je již garantováno. V případě zájmu nás prosím kontaktujte co nejdříve. Z technických důvodů došlo ke změně termínu na 19.3.-4.4.2019.

Začínáme s přípravou tohoto zájezdu do severního Mexika a na poloostrov Baja California v březnu 2019. Ke dni 18.12.2018 je ve skupině minimální počet účastníků a zájezd je tedy garantovaný. Pokud máte zájem o účast, kontaktujte nás co nejdříve. Zajištění mezinárodních letenek se skupinou a především program vlakem v Copper Caňonu je nutné s předstihem. Program zájezdu najdete na https://www.soleada.cz/zajezdy/putovani-severnim...

Číst více...

Fotogalerie ze zájezdu po Bolívii

Přinášíme Vám fotografie z dubnového okruhu po Bolívii. Trochu inspirace pro případné zájemce.

Přinášíme Vám čerstvé fotografie z poznávacího zájezdu " To nejlepší z Bolívie " v termínu 28.4.-15.5.2018.

Číst více...

Puya Raimondii - největší bromélie světa

Vzácnou rostlinu, najdete jenom na několika odlehlých místech severního Peru a Bolívie.

Puja Raimondova neboli Puya Raimondii, puya de Raimondi (španělsky) nebo titanka (kečuánsky) je největší známý druh čeledi broméliovitých. Najdete ji v hornatých částech Peru a Bolívie v nadmořské výšce 3000-4800 m.n.m. Své jméno získala po italském vědci Antoniovi Raimondi, který žil v Peru a podnikal zde přírodovědecké expedice v druhé polovině 19.století. Tento druh objevil v oblasti severního Peru a popsal ve své publikaci v roce...

Číst více...

Ochrana osobních údajů - GDPR

25.5.2018 vstupuje v platnost nařízení EU č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů známé pod zkratkou GDPR. Jak se dotkne našich klientů najdete v tomto článku.

Číst více...

Zákonné pojištění CK proti úpadku na rok 2018

Rádi bychom vás informovali, že na rok 2018 naše cestovní kancelář má sjednané zákonné pojištění záruky pro případ úpadku u UNION Poisťovňa a.s.

Garanční list najdete ke stažení také v sekci Dokumenty .

Číst více...

Veletrh cestovního ruchu Holiday World 15.2.-18.2.2018

Srdečně zveme všechny klienty i obchodní partnery na náš stánek na veletrhu Holiday World 2018 v Praze.

V únoru se tradičně zúčastníme veletrhu Holiday World v Praze v termínu 15.-18.2.2018. Najdete nás na stánku 381. Všechny zveme na návštěvu našich stánků, kde Vás rádi seznámíme s našimi novinkami. Během veletrhu budeme nabízet speciální veletržní slevu.

Číst více...

PF 2018

Vážení přátelé, rádi bychom vám popřáli klidné vánoční svátky a mnoho úspěchů do nadcházejícího roku 2018. Také se těšíme na další setkání s Vámi.

Číst více...

Nový okruh Mexikem

V právě připravovaném katalogu na rok 2018/19 najdete i úplně nový okruh severním Mexikem.

Rádi bychom vám představili i severní region Mexika neprávem opomíjený u českých turistů, proto přicházíme s tímto novým okruhem. V první polovině programu vás čeká fantastická krajina Copper Canyonu a jízda vlakem " El Chepe" napříč úžasnou horskou krajinou. Poté se vydáme do stříbrného městečka Alamos a nakonec se přesuneme trajektem přes Cortézovov moře na jižní cíp poloostrova Baja California. Podrobnosti najdete na www.soleada...

Číst více...

Nechcete cestovat sami ?

Rádi byste s námi cestovali do Latinské Ameriky, ale nemáte parťáka nebo parťačku na pokoj ? Napište nám co nejdříve a pokusíme se společně najít řešení.

Tato situace není nijak neobvyklá a my se ji snažíte klientů pomoci vyřešit. Pokud se rozhodnete pro nějaký konkrétní zájezd, dejte nám vědět co nejdříve. Pokud se přihlásíte na zájezd s velkým předstihem, šance na doobsazení se zvyšuje. Zveřejníme informaci na našem webu, že hledáme osobu na doobsazení a obvykle se daří klienty doobsadit. Pouze upozorňujeme, že doobsazení na pokoji je možné pouze u stejného pohlaví :-)

Číst více...

Videoupoutávka naší CK na webu Seznam.cz

Během září se můžete setkat na Seznam.cz s videoupoutávkou na naší cestovní kancelář. Pokud jste si našli cestu k nám díky tomuto spotu, jsme rádi.

Číst více...

Termíny na jaro 2018 zveřejněny

Na webu již najdete nové termíny na jaro 2018 pro většinu zájezdů. Podzimní termíny 2018 budou zveřejněny brzy. Na podzim připravujeme vydání nového tištěného katalogu.

Číst více...

TTG Travel Awards 2016

V hlasování v anketě TTG Travel Awards 2016 o nejlepší cestovní kancelář pro cesty do Ameriky jsme postoupili mezi tři finalisty....

V hlasování v anketě TTG Travel Awards 2016 o nejlepší cestovní kancelář pro cesty do Ameriky jsme postoupili mezi tři finalisty. V úterý 28.března proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, kde se nše cestovní kancelář se umístila na 3.místě. Rádi bychom poděkovali všem, kteří pro nás v anketě hlasovali.

Číst více...

Veletrh cestovního ruchu Holiday World 16.2.-19.2.2017

Srdečně zveme všechny klienty i obchodní partnery na náš stánek na veletrhu Holiday World 2017 v Praze.

V únoru se tradičně zúčastníme veletrhu Holiday World v Praze v termínu 16.-19.2.2017. Najdete nás opět na stánku 401/11. Všechny zveme na návštěvu našich stánků, kde Vás rádi seznámíme s našimi novinkami. Během veletrhu budeme nabízet speciální veletržní slevu.

Číst více...

PF 2017

Vážení přátelé, rádi bychom vám popřáli klidné vánoční svátky a mnoho úspěchů do nadcházejícího roku 2017. Také se těšíme na další setkání s Vámi.

Vážení přátelé, rádi bychom Vám popřáli příjemné vánoční svátky a mnoho úspěchů a zdraví do nadcházejícího roku 2017. A těšíme se na další setkání s Vámi. Kolektiv CK SOLEADA

Číst více...

Velikonoce v Guatemale

Mezi nejvýznamnější svátky Latinské Ameriky patří bezesporu Velikonoce, přesněji "Semana Santa" - Velikonoční týden.

Přinášíme Vám fotoreportáž z letošní Semana Santa v Antigua, Guatemala. Zde se konají jedny z nejkrásnějších slavností v celé Latinské Americe. Vyhlášené jsou především přípravou "alfombras" - koberců výtvořených z barvených pilin na dlážděných silnicích centra města, kudy následně procházejí náboženská procesí. Antigua, Guatemala je domovem největší velikonoční oslavy ve světě, kdy se slaví umučení, ukřížování a zmrtvýchstání...

Číst více...

Prohlášení k výskytu viru zika

S ohledem na aktuální zvýšený výskyt zpráv ohledně viru zika v regionu Latinské Ameriky, bychom rádi naše klienty ujistili, že situaci důkladně monitorujeme. Zde najdete základní informace o aktuální situaci.

V souvislosti s výskytem virového onemocnění zika v Latinské Americe bychom chtěli klienty informovat, že virus se přenáší bodnutím komárem Aedes aegypti. Za běžných okolností není virus o nic nebezpečnější než běžná chřipka, působí horečku, bolesti kloubů a vyrážku. Pokud se však infikuje těhotná žena, může působit zika degenerativní změny novorozence. Z tohoto důvodu se nedoporučuje cestování do regionu těhotným ženám nebo osobám...

Číst více...

Veletrh cestovního ruchu Holiday World 28.2.-31.2.2016

Srdečně zveme všechny klienty i obchodní partnery na náš stánek na veletrhu Holiday World 2016 v Praze.

V únoru se tradičně zúčastníme veletrhu Holiday World v Praze v termínu 18.-21.2.2016. Najdete nás opět na stánku 401/11. Všechny zveme na návštěvu našich stánků, kde Vás rádi seznámíme s našimi novinkami. Během veletrhu budeme nabízet speciální veletržní slevu.

Číst více...

Zákonné pojištění CK Soleada na rok 2016

Rádi bychom vás informovali, že na rok 2016 naše cestovní kancelář má sjednané zákonné pojištění záruky pro případ úpadku u UNION Poisťovňa a.s.

Garanční list najdete ke stažení také v sekci Dokumenty .

Číst více...

PF 2016

Naše cestovní kancelář přeje všem klientům i obchodním partnerům příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný nadcházející rok 2016.

Číst více...

Katalog na rok 2016/17 je hotový

S radostí vás informujeme, že tento týden jde katalog Latinská Amerika 2016/2017 do tisku a příští týden začneme s jeho distribucí. Využijte mimořádnou slevu při rezervaci zájezdu do 30.11.2015.

Začátkem listopadu jde katalog do tisku a následující týden začne distribuce. Všichni naši stáli klienti i ti, co poslali žádost o zaslání, ho dostanou automaticky poštou. Protože vydáváme katalog jednou za dva roky a letos jsme se s vydáním katalog mírně opozdili, nabízíme všem zájemcům mimořádnou slevu 5% při rezervaci zájezdu do 30.11.2015. Tato sleva nelze kombinovat s jinou slevou. Již nyní je katalog k dispozici v online verzi...

Číst více...

Jídlo a pití v Argentině

První co si většina z nás vybaví je argentinské hovězí a víno. Na oboje jsou Argentinci náležitě pyšní a proto se připravte na to, že vaše chuťové buňky a žaludek dostanou pořádně zabrat.

Argentinci jídlo prostě milují. Patří neodmyslitelně k jejich životnímu stylu. Mezi hlavní charakteristiky zajisté patří velké porce. Argentinská kuchyně nepatří mezi sofistikované a těžko ji budeme srovnávat například s francouzskou. Nezaměnitelnou součástí kuchyně je hovězí maso a těstoviny. Kromě španělského vlivu je zde silně znát také italský, který přinesl hojné použití těstovin a rozšíření pizzy. Především ve velkých městech...

Číst více...

Jídlo a pití v Brazílii

Neodmyslitelnou součástí brazilské kultury je rozmanitá a chutná kuchyně, která vás bude doprovázet po celou dobu pobytu v Brazílii.

Stravování v Brazílii je jako mnoho dalších aktivit požitkem a neodmyslitelně patří k oblíbeným činnostem Brazilců. Přestože je nemožné jednotně definovat brazilskou kuchyni, jedno je zcela jasné. Chutnat vám bude kdekoliv... Brazilci prostě vědí, že pro lidské tělo je příjemné neustálé doplňování tekutin pitím vody nebo konzumováním ovoce. Mezi základní kameny stravy bychom mohli zařadit: portugalský olivový olej, maniok, japonské...

Číst více...

El Chaltén - brána k Fitz Roy

Jednu z nejúžasnějších přírodních atrakcí celé Patagonie najdete v blízkosti malého městečka El Chaltén. Mezi horolezci i turisty legendární granitový masiv Fitz Roy ohromí svou velikostí snad každého.

El Chaltén leží v jihoargentinské provincii San Cruz, v těsné blízkosti národního parku Los Glaciares. Největší atrakcí této lokality a jeden z důvodů existence tohoto městečka jsou skalní masivy Fitz Roy a Cerro Torre. Tyto majestátné a jedinečné skalní útvary každoročně přitahují obrovské zástupy turistů a horolezců. Již samotný vznik městečka El Chaltén je zajímavý. V polovině osmdesátých let minulého století, kdy politické...

Číst více...

Posvátné jezero Titicaca

Podle incké legendy zde bůh Viracocha stvořil slunce, hvězdy a první lidi. Manco Capac a jeho sestra Mama Ocllo se vynořili z jezera Titicaca a vydali se hledat vhodné místo pro založení města.

Podle incké legendy zde bůh Viracocha stvořil slunce, hvězdy a první lidi. Manco Capac a jeho sestra Mama Ocllo se vynořili z jezera Titicaca a vydali se hledat vhodné místo pro založení města. Dle legendy došli až do Cuzca, kde založili město a odtud později expandovala incká říše dále po jihoamerickém kontinentu, Jezero Titicaca je neodmyslitelně spjato s mnoha původními kulturami regionu Altiplana a nedílnou součástí místních...

Číst více...

Krásy Brazílie učarují každému

Pokud hledáte důvody pro návštěvu Brazílie, pak doporučujeme přečíst si následující článek, který vám přiblíží tuto destinaci z trochu jiného pohledu.

Když jsem se poprvé vydal do Brazílie, vůbec jsem tam vlastně jet nechtěl. S kamarádem jsme jako čerství absolventi vysoké školy chtěli využít listopadové nabídky levných letenek pro studenty a odjet do Jižní Ameriky. Kamarád byl pro Brazílii, já pro Argentinu. Představa téměř 200 milionů obyvatel soustředěných do šílených megalopolí typu Sao Paula ve mně nevyvolávala vlny nadšení. Netušil jsem ještě, jaké přírodní krásy se v této...

Číst více...

Garantované zájezdy podzim 2021

Nové podmínky rezervací

Pokud s námi chcete na podzim vyrazit do Latinské Ameriky a váháte s přihláškou, rádi bychom Vám rozhodnutí usnadnili. Můžete se nyní přihlásit na zájezd i bez uhrazení zálohy. Tu stačí uhradit 4 měsíce před odjezdem. Pokud by se zájezd nemohl uskutečnit, pak máte na výběr vrácení peněz nebo změnu termínu.