Situace ohledně Covid-19

Aktualizace 11.4.2022
Od 1.5. se otevírají všechny pozemní hranice mezi Chile a sousedními zeměmi.

Od 11.4. jsou vstupní požadavky pro plně očkované turisty následující:
Argentina - zdravotní deklarace a cestovní pojištění kryjící covid
Brazílie - bez omezení
Uruguay - zdravotní deklarace
Chile - schválení vakcín ze strany Chile, zdravotní deklarace, cestovní pojištění kryjící covid, PCR test
Peru - zdravotní deklarace
Bolívie - zdravotní deklarace, PCR test, cestovní pojištění kryjící covid
Mexiko - zdravotní deklarace
Kostarika - zdravotní deklarace
Panama - zdravotní deklarace
Kolumbie - zdravotní deklarace, PCR test


Aktualizace 23.9.2021
Od 1.11. se otevírá Argentina pro zahraniční turisty. Pokud Vás láká Patagonie, pak neváhejte, máme poslední volná místa na zájezd v březnu 2022.

Aktualizace 21.7.2021
S platností od 1.8.2021 turisté vstupující do Kostariky, kteří mají plné očkování vakcínou Moderna, Pfizer-BioNTech, AstraZeneca nebo Johnson & Johnson již nemusí mít uzavřené povinné cestovní pojištění na COVID, které bylo doposud vyžadováno od všech.


Aktualizace 23.4.2021
S ohledem na začínající očkování napříč celou populací České republiky předpokládáme, že podzimní období již bude bezproblémové pro cesty do regionu Latinské Ameriky. Některé země se velice rychle posouvají k proočkovanosti celé populace (Chile, Kostarika), někde je situace aktuálně velice špatná (Brazílie).

Všem případným zájemcům o podzimní termíny nabízíme možnost přihlášky bez zálohy (nutno uhradit 4 měsíce před odjezdem). V případě, že by se zájezd nemohl uskutečnit, pak mají klienti na výběr mezi změnou termínu nebo vrácením peněz. Již nyní máme několik pozimních zájezdů garantovaných a z větší části naplněných. Přehled těchto zájezdů najdete zde.

Aktuálně je z nařízení vlády zakázáno cestovat do Peru, Kolumbie a Brazílie (do 31.5.2021)

Bezproblémové země jsou např. Kostarika, Panama, Mexiko, Chile, Ekvádor.


Dále bychom Vás chtěli informovat, že již k zájezdům nabízíme balíček komplexního cestovního pojištění A90 PANDEMIC, které kryje i výdaje s covidem. Podrobnosti k rozsahu krytí najdete zde.


Aktualizace 8.12.2020
Postupně se začínají otvírat destinace v celé Latinské Americe. Průběžně budeme aktualizovat podmínky vstup do jednotlivých zemí. Zatím uvádíme země, kterou jsou otevřené turistům.

Bolívie - povinný test
Brazílie - vstup bez testu
Chile - povinný test
Kolumbie - bez testu
Kostarika . bez testu
Panama - povinný test
Mexiko - bez testu
Guatemala - povinný test
Ekvádor a Galapágy - povinný test


Aktualizace dne 1.12.2020
Minulý týden se nám podařilo obnovit zákonné pojištění CK proti úpadku i na rok 2021 a všechny naše zájezdy jsou pojištěny. Na příští rok jsme vybrali několik zájezdů do destinací, které jsou aktuálně bezproblémové. Většina z těchto zájezdů je již z části naplněná a proto uskutečnění garantujeme. Naší prioritou je samozřejmě bezpečnost účastníků a proto budeme muset být výrazně flexibilnější v přípravě i samotném průběhu zájezdu. I Vás bychom chtěli požádat o určitou shovívavost, protože situace v cestovním ruchu je a bude celosvětově naprosto odlišná od situace před covidem. Vždy jsme se snažili o maximální míru kvality služeb a profesionality během zájezdů a o to se budeme snažit i nadále.


Aktualizace dne 23.11.2020
Některé země Střední Ameriky se pomalu začínají otvírat pro turisty a proto jsme se rozhodli nabídnout jarní termín zájezdu do Kostariky a Panamy.


Aktualizace dne 22.10.2020

S ohledem na vládní nařízení oznamujeme, že od 22.10.2020 do odvolání bude provozovna CK SOLEADA na adrese Moskevská 658/41, Liberec uzavřena. V případ potřeby nás můžete kontaktovat telefonicky nebo emailem.


Vážení klienti,

s ohledem na aktuální celosvětové šíření nemoci Covid-19 a reálný odhad dalšího vývoje jsme se rozhodli o odložení všech jarních a letních termínů zájezdů do Latinské Ameriky. V tuto chvíli nezbývá, než čekat a sledovat vývoj situace v Evropě tak i v zemích Latinské Ameriky. Rádi bychom zdůraznili, že na prvním místě je bezpečnost a zdraví našich klientů a proto jsme připraveni odložit zájezdy na pozdější dobu nebo i do nadcházejícího roku.

Jsme malá specializovaná cestovní kancelář a to nám umožňuje přečkat i delší časové období do doby, než bude cestování opět bezpečné. Všechny naše zájezdy jsou pojištěné a naše celková ekonomická situace je velice dobrá.

Přejeme všem našim stálým i budoucím klientům trpělivost, abychom toto těžké období ve zdraví přečkali a opět se mohli vrátit k naší společné zálibě – cestování a poznávání. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

S pozdravem,

Pavel Novotný a Jan Šťastný