ubytování: hotel ***+ubytování: hotel ***+
strava: snídaněstrava: snídaně
doprava: leteckydoprava: letecky
Cena od 92 900 Kč

LAST MINUTE CENA
27.11. GARANCE - poslední 2 místa

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM – COBÁ – CANCÚN.

Poznejte všemožné aspekty máyské kultury, počínaje nádhernými pyramidami v pralesech Yucatánu, tradičními trhy Guatemaly a Mexika, chutnou kuchyní regionu, všudypřítomným pouličním ruchem a konče milými potomky této slavné středoamerické kultury. Na konci okruhu vás čeká odměna v podobě blankytných pláží Karibiku.

Minimum osob: 8

Jarní termíny nabízíme s unikátní možností navštívit Guatemalu a především Antigua v době Velikonoc. Velká církevní procesí v ulicích Antigua na Velký pátek.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Mexico City a pokračování letu do města Tuxtla Gutiérrez.
2. den: Dopoledne navštívíme slavný kaňon Sumidero a budeme pokračovat do malebného města San Cristóbal de las Casas, kde si prohlédneme koloniální centrum. Nocleh.
3. den: V okolí San Cristobalu navštívíme několik malebných vesniček, včetně San Juan Chamula, která je pozoruhodnou ukázkou synkretismu indiánské a katolické víry. Po překročení hranic s Guatemalou budeme pokračovat do města Quetzaltenango.
4. den: Tento den podnikneme výlet do blízké vesničky Zunil. V této oblasti se nachází několik sopečných vulkánů. V Zunilu je možné vidět obyvatele v tradičním mayském oblečení. Další zajímavostí je místní svatý San Simón, kterého také navštívíme. Nakonec se vydáme do nedalekých horkých pramenů Fuentes Georginas. Přírodní bazény v horském prostředí jsou ideálním místem pro odpočinek. Odpoledne budeme pokračovat k jezeru Atitlán do vesnice Panajachel, kde se ubytujeme.
5. den: Celodenní výlet po tomto sopečném jezeře obklopeném třemi vulkány. Na břehu jezera se nachází několik vesnic, které v průběhu dne navštívíme. Mezi nejznámější patří Santiago Atitlán se svým patronem Maximónem. Další zajímavou vesničkou je San Pedro La Laguna se svými kávovými plantážemi.
6. den: Neděle patří nejznámějšímu trhu celé země - Chichicastenango v departmentu Quiché. Tato vesnice v horách nabízí jedinečný zážitek místního trhu a místa, kde nakoupit tradiční rukodělné výrobky. Vesnice je známá i svými šamanistickými seancemi. Odpoledne odjezd do města Antigua.
7. den: Antigua - bývalé hlavní město Guatemaly, patří mezi nejkrásnější města Střední Ameriky. Od roku 1979 je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Město obklopené třemi vulkány má bohatou historii a najdete v něm nepřeberné množství kostelů a nádherných historických staveb. Kromě prohlídky centra navštívíme typickou kávovou farmu, kde se seznámíme s procesem zpracování kávy.
8. den: Ráno vyrazíme směrem ke Guatemala City a dále až na honduraské hranice. Kousek za hranicemi se nachází významná archeologická památka Copán. Ubytování.
9. den: Brzy ráno se vydáme na mayské památky. Kromě samotného naleziště také navštívíme nové muzeum, ve kterém je rozsáhlá sbírka soch a replika chrámu Rosalila ve skutečném měřítku. Originální chrám se nachází na nalezišti a byl zakryt jinou stavbou. Odpoledne se vrátíme přes hranice do Guatemaly a budeme pokračovat do Rio Dulce, kde se ubytujeme. Toto městečko leží u břehů jezera Izabal.
10. den: Lodí se po hladině jezera dá dostat až na karibské pobřeží do městečka Livingstone. Jediné místo v Guatemale, kde najdete potomky afrických otroků a kteří mají svůj vlastní jazyk Garífuna. Místní specialitou je pokrm z ryb a kokosového mléka. Odpoledne se vrátíme lodí do Rio Dulce a budeme pokračovat do departmentu El Petén do Flores.
11. den: Brzy ráno vyrazíme navštívit neslavnější mayské památky - Tikal. Toto největší mayské město se nachází uprostřed divoké džungle, kde se tyčí majestátné pyramidy a můžete spatřit opice a různé druhy ptáků. Ve své největší slávě měl Tikal údajně až sto tisíc obyvatel. Návrat do Flores a ubytování.
12. den: Odjezd na hranici, přejezd do Belize. Zastávka v typickém městečku San Ignacio. Dále krátká zastávka v novém hlavním městě Belmopan. Pokračování na sever Belize až na hranice s Mexikem. Ubytování v Mexiku.
13. den: Ráno vyrazíme po karibském pobřeží do Playa del Carmen. Po cestě zastavíme v Tulum, na mayské památce rozkládající se na útesech karibského pobřeží. Dále navštívíme ruiny v Cobá s nejvyšší pyramidou a poslední zastávkou bude cenote – podzemní jeskyně s průzračnou vodou. Odpoledne příjezd do Playa del Carmen.
14. den: Celodenní volno na koupání s možností fakultativních výletů (Chichen Itzá, Isla Mujeres).
15. den: viz 14. den
16. den: Odlet z města Cancun s přestupem do Evropy.
17. den: Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • letecká doprava Praha-Tuxtla/Cancún-Praha s přestupy včetně tax
 • ubytování v 3* hotelech se snídaní
 • uvedený program včetně vstupů
 • privátní doprava a transfery
 • česky hovořící průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
 • služby místních průvodců
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 18000 Kč)
 • komplexní cestovní pojištění A90 (85Kč/den) vč.storna (příplatek: 1445 Kč)
 • fakultativní výlety a spropitné
 • poplatek za použití videokamery na památkách v Mexiku
 • imigrační poplatky na hranicích

Slevy

 • 3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem
 • 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem

Podzimní zájezdy se slevami.....

Mnoho podzimních zájezdů jsme zlevnili a nabízíme poslední volná místa např. do Peru, Kostariky, Mexika, Brazílie. Akční slevy zájezdů

TOPlist